Hokejisté Colorada otočili zápas na ledě Dallasu a snížili stav série, Faksa porážku neodvrátil

Hokejisté Colorada zvítězili v semifinále Západní konference NHL na ledě Dallasu 5:3 a snížili stav série na 2:3. Hosté dvakrát prohrávali a k obratu z 1:2 na 4:2 přispěl na přelomu druhé a třetí třetiny dvěma góly Cale Makar, první hvězda utkání. Za poražené nastoupil Radek Faksa, který předchozí tři zápasy nehrál.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Colorada zvítězili v semifinále Západní konference NHL na ledě Dallasu 5:3 a snížili stav série na 2:3 | Zdroj: Reuters

Dallas vedl 1:0 a 2:1. Poprvé se v letošním play-off prosadil Joe Pavelski, který otevřel v desáté minutě skóre. Druhý gól domácích vstřelil Miro Heiskanen v přečíslení dva na brankáře.

Colorado vrátily do hry přesilové hry. První využil Artturi Lehkonen střelou z mezikruží v poslední sekundě úvodní třetiny. V další početní převaze vyrovnal ve 38. minutě milimetrovou ranou Makar.

Klíčový náskok si Colorado vypracovalo na začátku třetí třetiny. Nejdříve se prosadil Casey Mittlestadt, jehož dorážku z velkého úhlu si srazil do vlastní sítě brankář Jake Oettinger.

Na něj navázal střelou z pravého kruhu Makar. Dallas vzápětí snížil tečí Logana Stankovena. Poslední slovo měl ale Nathan MacKinnon, který z mezikruží pojistil výhru Avalanche.