Carolina i díky asistenci Nečase vyřadila Islanders, konec sezony odvrátili Toronto a Nashville

Hokejisté Caroliny porazili i díky asistenci Martina Nečase doma New York Islanders 6:3, sérii ovládli 4:1 a postoupili do druhého kola play off NHL. Radují se i v Coloradu, které zvítězilo ve Winnipegu 6:3 a sérii uzavřelo poměrem 4:1. Mečbol neproměnil Boston, který podlehl na svém ledě Torontu 1:2 v prodloužení a v sérii vede už jen 3:2. Vyřazení odvrátil také Nashville, který vyhrál ve Vancouveru 2:1 a snížil stav série na 2:3.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jevgenij Kuzněcov z Caroliny slaví gól

Jevgenij Kuzněcov z Caroliny slaví gól | Foto: Grant Halverson | Zdroj: Getty images

Carolina do utkání po minulé prohře v prodloužení vlétla, v čase 3:13 vedla už 2:0 a po úvodní třetině 3:1. Islanders se nevzdali a manko smazali, ale nenašli odpověď na dva slepené góly domácích ve 45. minutě.

U rozdílové trefy na 4:3 asistoval Nečas, který v sérii nasbíral pět bodů (1+4). Český útočník založil z vlastního pásma protiútok, který po zblokované střele zakončil Jack Drury.

Za osm sekund Carolina zvýšila kuriózním způsobem: gólman Islanders Semjon Varlamov se vydal za branku zpracovat nahozený puk, který se nečekaně odrazil od mantinelu a do prázdné klece jej doklepl Stefan Noesen. Výhru i postup zpečetil Seth Jarvis při hře soupeře bez brankáře.

Carolina se ve 2. kole play off utká o postup do finále Východní konference s dalším týmem z New Yorku. Rangers, kteří vyhráli základní část NHL, v úvodním kole vyřadili v nejkratším čase Washington.

Colorado prohrálo úvodní zápas série 6:7, ale následně čtyřikrát vyhrálo. Winnipeg zdobila v základní části obranná hra: inkasoval v 82 kolech nejméně gólů a opřít se mohl o Connora Hellebuyucka, který je jedním ze tří kandidátů na Vezinovu trofej pro nejlepšího brankáře. Avalanche si ale s defenzivou soupeře poradili, v pěti zápasech série nasázeli 28 branek.

Poslední utkání rozhodl Mikko Rantanen. Lídr Colorada odpověděl dvěma rychlými góly na vyrovnání Winnipegu ze 43. minuty na 3:3.

Toronto začalo i bez nemocného kanonýra aktivně a bylo odměněno úvodním gólem zápasu, který dal v šesté minutě Jake McCabe. Ještě v úvodní třetině vyrovnal Trent Frederic.

Další branka padla až v čase 62:26, o prodloužení série se postaral z dorážky Matthew Knies, první hvězda zápasu. Tou druhou byl vyhlášen gólman Joseph Woll, který nastoupil v sérii poprvé od úvodní minuty. Zastavil 27 střel včetně čtyř pokusů Davida Pastrňáka.

Nashville nezlomilo, když se Vancouver ujal vedení na začátku třetí třetiny brankou Nikity Zadorova. K obratu zavelel ve 48. minutě kapitán Roman Josi trefou v přesilové hře. Zápas rozhodl a sérii prodloužil Alexandre Carrier gólem v čase 52:46.

1. kolo play off NHL:

Východní konference - 5. zápasy:
Boston - Toronto 1:2 v prodl. (stav série: 3:2), Carolina - New York Islanders 6:3 (konečný stav série: 4:1).

Západní konference - 5. zápasy:
Winnipeg - Colorado 3:6 (konečný stav série: 1:4), Vancouver - Nashville 1:2 (stav série: 3:2)

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít